A- mužstvo : prípravný medzinárodný zápas 11.9.2010 o14.00

UNUM Babice - TJ MAGURA ZBOROV     6 : 5   (2:3)

Góly: Ferenc M. - 2, Olej, Balaščák, Hvišč

ZOSTAVA: Petrič Š. - Bukovský P.(46 min.Džupir D.),Geffert P.,Cingel P.,Litecký P.-                         Olej M.,Harbaľ R.,Ferenc M.,Geffert M. - Balaščák B.,Hvišč M.

V dňoch 11.-12.9. sa zúčastnili naši futbalisti zájazdu do družobnej gminy Krzywcza počas ktoreho odohrali v sobotu 11.9. priateľský zápas s mužstvom UNUM Babice.Zápas začali domáci miernym tlakom,ktoremu naši chlapci umnou hrou odolali a začali si vytvárať golové priležitosti.No aj napriek tomu že naši hráči prevzali aktivitu domáci sa ujali vedenia,ale hneď z následnej akcie sa podarilo naším vyrovnať.Hvišč potiahol loptu prihral Ferencovi a ten krásnou umiestnenou strelou vyrovnal.Od tej chvíle prebrali iniciatívu naší hráči čoho dôsledkom boli nastrelené brvno Olejom a pravá tyč domácej bránky Hviščom.Aj goly nenechali na seba dlho čakať po peknej akcii po krídle a prihrávke Harbáľa prekonal brankára Olej.Za chviľu opäť po krídle pre zmenu po pravom potiahol loptu Geffert M.a jeho spätnú nahrávku na hranicu šestnástky poslal nezadržatelne Ferenc do šibenice.Potom sa podarilo domácim pred polčasovou prestávkou znížiť na polčasový stav 2:3.Druhý polčas začali lepšie domáci a dvomi golmi otočili stav stretnutia,no naší o chvíľu vyrovnali zásluhou Hvišča,ktorý sa presadil v pokutovom území.Do vedenia naše mužstvo poslal po peknom zbehnutí do šestnástky a strelou okolo brankára Balaščák.No domáci sa nepoddali za odmenu otočili stretnutie do víťazného konca.Po stretnutí sa konala opekačka v peknom prostredí rekreačného zariadenia v osade Helusz,kde sa chlapci spolu zabávali. V nedeľu sme sa zúčastnili na sv.omši v Babiciach,kde si pripomenuli naší poľský priatelia 71.výročie napadnutia Poľska hitlerovskými vojskami.Po obede sme sa zúčastnili pietnej spomienky na cintoríne v Krzywczi,kde aj naša delegácia položila kyticu kvetov k pamätníku padlých vojakov.Potom sme sa premiestnili do areálu tunajšieho futbaloveho ihriska a jeho okolia,kde bola ukážka napadnutia a následná "Krzywiecka bitka".Po tejto ukážke sa konalo vystúpenie poľských hudobných a speváckých súborov.Po večeri v reštaurácii  U Ploweckých sme  si spolu s hostiteľskou rodinou za doprovodu harmoniky zaspievali poľsku pieseň vyrazili plní pekných dojmov do Zborova.Záverom chcem všetkým poďakovať všetkým za reprezentáciu našej TJ ako aj obce.Poďakovanie patrí aj vodičovi p.Kovalíkovi zo spoločnosti SLIVTOUR za bezpečný návrat domov.

Pripravili : P.Vizváry - prezident TJ Magura